Styrelsen

Ordförande/Repr FS
Mikael Svensson
Gitarrvägen 34 B
342 33 Alvesta
Mob: 0708-14 36 46
miksve67@gmail.com
Ekonomiskt ansvarig
Sven Johansson
Axgränd 5B
58253 Linköping
Mob: 0702-99 44 94
johansson_sven@hotmail.com
   
Vice Ordf, ansv automatvapen och ordförande regelkommittén
Lars Lennartsson
Hedvigsdalsvägen 138
271 78 Löderup
Tel: 0411-52 26 47
Mob: 0705-52 26 47
lars.lennartsson@skyttesport.se
Sekreterare/Repr FS
Emma Wallerström
073-577 10 88
emma.wallerstrom@outlook.com
   
Ansvarig 50m ISSF & nationellt korthåll, regelkommittén
Lolo Ramsing
0765-433576
lolo.ramsing@gmail.com
Ansvarig 300m ISSF & nationellt 6.5, regelkommittén
Vakant

   

Ansvarig 10m ISSF och nationellt luftgevär, hemsida, regelkommittén
Patrik Hjortskull
Movägen 132
36342 Braås
Mob: 0706-29 80 49
patrik.hjortskull@telia.com

Långhållsskytte
Marcus Olsson
070-585 93 24
m.olsson8902@gmail.com
   

Ungdomsledamot
Amanda Berglund

Mob: 073-384 15 15

amandarydet@hotmail.se

Ungdomsledamot
Anna Grönlund
Mob:
anna.gronlund02@gmail.com
   
Juniorlandslagsledare
Marie Jannesson
073-6953915
marie_j50@hotmail.com
 
 
 

Adjungerade

 
Vakant
 
 
 
Junioransvariga
 
Paul Larm 
073-8434493
paul.larm@savsjo.se
Marie Jannesson
073-6953915
marie_j50@hotmail.com
   
Patrik Hjortskull
070-6298049
patrik.hjortskull@telia.com
 
 
 
Förbundskapten
Mats Eriksson
Mob: 0706-67 47 73
mats.eriksson@skyttesport.se
 
 
 
Internationella regelkommittén
 
Bo Ohlsson
Jonas Edman
 
 
Lolo Ramsing
 
   
Nationella regelkommittén
 
Lars Lennartsson, ordförande
Bo Ohlsson, sekreterare
   
Lolo Ramsing Roger Strandh
   
Patrik Hjortskull
Marcus Olsson

 


Senast uppdaterad: 23-07-31 av Mikael Svensson